O rugala.pl

Bardzo cieszę się z każdych odwiedzin strony rugala.pl. Bo czy dla mnie, jako autora, może być coś bardziej motywującego niż miły gość zapoznający się z owocami mojej dotychczasowej twórczości?

Abstrahując jednak na chwilę od celu Twojej wizyty - żywię wielką nadzieję, że odnalazłeś dla siebie tutaj coś ciekawego, absorbującego, a może nawet inspirującego. Za samo zainteresowanie, które chociażby objawia się tym, że właśnie czytasz ten tekst, chcę Ci już teraz serdecznie podziękować.

Chmury nad Gruzją

Kilka lat wstecz

Strona rugala.pl pierwszy raz ujrzała światło dzienne w sierpniu 2010 roku. Głównym bodźcem do jej stworzenia była chęć dokumentowania odwiedzanych przeze mnie miejsc, a także zachęcenie innych do odkrywania tego pięknego świata. Byłem i będę wierny tej koncepcji, choć sama strona, jak i materiały na niej zamieszczane, wciąż ewoluują po to, by lepiej pasować charakterem do tego, co chcę przekazać.

Trochę statystyki

Do tej pory na stronie rugala.pl udało mi się zamieścić:

  • 11328 zdjęć z gór i podróży
  • 451 panoram
  • 166 wędrówek (z czego najdłuższa trwała 41 dni)
  • 131 wpisów na blogu

Z zamieszczonych wędrówek wynika, że do tej pory 615 dni spędziłem w podróży. Jakby nie patrzeć, nie jest to mały kawałek życia.

Aktywność na stronie

Od początku istnienia rugala.pl:

  • moi goście zostawili łącznie 1409 komentarzy
  • i polubili serduchem 2896 fotografii, panoram, wpisów, podróży etc.

Ponadto, w ostatnim roku:

  • średnia wizyta na stronie trwała ~2 minuty
  • średnio 12 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie odwiedzało stronę rugala.pl przyczyniając się do ~ pół miliona odsłon za cały rok

 

Zawsze staram się być dokładny i precyzyjny, lecz nikt nie jest nieomylny. Jeśli znalazłeś jakiś błąd, nawet najdrobniejszy, będę wdzięczny za wiadomość. Wszelkie uwagi, sugestie i spostrzeżenia również bardzo mile widziane!

13 lat temu

Justyna

"Prawdziwa pasja czyni wnętrze człowieka bogatszym. Wyznacza coraz to nowe cele, motywuje do działania, dodaje siły w realizacji marzeń, wzbudza emocje i gwarantuje uczucie spełnienia... Jest siłą i wyzwaniem. Nadaje życiu sens." Adaś, bardzo mi te słowa do Ciebie pasują:) Niesamowite te wasze podróże. Strona - rewelacja! Gratuluje talentu i wytrwałości w tworzeniu:)

13 lat temu

Mistrz Masarski Henryk Kania

"Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic." Życzymy powodzenia w ich odkrywaniu. Piękne zdjęcia, wspaniałe hobby, które pozwala na przeżycie niezapomnianych chwil i sprawdzenia siebie w ekstremalnych sytuacjach. Wszystkiego najlepszego!

13 lat temu

Elia

Дуже гарний і цікавий сайт. Фото просто вражаючі! Продовжуйте в тому ж напрямку. Удачі Вам і яскравих вражень від нових подорожей :)

13 lat temu

mareczek

Człowiek ten, autor owej strony, przezacny, acz uparty nierzadko, spowodował, iże kawał Europy można było obaczyć. Tedy dzięki ze strony mej długiemi rzekmi będą płynęły. Ubogaca sobą każden jeden wyjazd, dzięki czemu ekipa scementowana się wytworzyła i porozumieć się da z nim (i z nimi) bez słów. Życzę więc, Dadiczku drogi, cobyśmy lata długie ze sobą wspólnie podróżowali, aże dalej, het! na koniec świata.

12 lat temu

Szymon

A więc jak się człowiek uprze to może zrobić bardzo wiele

12 lat temu

bitels

Piękna strona...aż chciałoby się pakować i ruszać znów w trasę :) Podobnie jak mareczek chylę czoła i dziękuję za kawał niesamowitej przygody.

A jako że człowiek górą nie jest i w miejscu stał nie będzie, to i ja liczę że jeszcze kiedyś dołączę do zacnej ekipy. Choć "czasy dziwne nastały..."

11 lat temu

Piotr

Dzięki za tę stronę, wiele mi pomogła podczas planowania spływu kajakowego Brdą ze Świeszyna do Bydgoszczy (Brdyujście-Wisła).

Są tam świetne zdjęcia i ciekawie zrobiony opis - na każdy etap, dziennik podróży. Jestem baaaardzo rad.

Pozdrawiam Piotr.

11 lat temu

Ludmiła

Przepiękna strona i bardzo pomocna. W wielu opisanych miejscach już byłam, ale tak wspaniałych zdjęć zrobić mi się oczywiście nie udało. Niebawem wybieram się w Prokletje, może uda się powtórzyć część Twoich wyczynów, które tak fascynująco opisujesz. Życzę jak najszybszego uzupełnienia wszystkich pustych przegródek w Koronie Europy i gorąco pozdrawiam.

9 lat temu

mareczek

I oto proszę! Mamy odsłonę wersyi 3.0. Nader ekscytująco!

8 lat temu

Kristoph

Bo w górach jest wszystko co kocham..

8 lat temu

jacek

zdjęcia nie z tej ziemi, zupełna bajka

8 lat temu

Era

Najwięcej praktycznych informacji dowiedziałam się z tej właśnie strony o miejscach, które chcę jeszcze zobaczyć. Jest tu nie tylko pragmatyzm, ale też czysta przyjemność czytania wśród cudnych krajobrazów tego, co najpiękniejsze - natury gór.

7 lat temu

tissol

Bardzo ciekawe zdjęcia. Jakim aparatem były robione ?

7 lat temu

Adamm

@tissol Dzięki! Najczęściej Canonem 550D.

7 lat temu

henryk

moje Uznanie...

5 lat temu

polo

Super

5 lat temu

pepe

Wspaniała strona. Przepiękne zdjęcia i mnóstwo ciekawych informacji. Gratuluję pomysłu. Góry na Ukrainie ... cudowne.

Skomentuj...