Borzhava map

Maps Mountains

I present the first tourist map of Borzhava, Ukraine.

  • 1:50000 scale
  • GPS grid
  • hillshading
  • hypsometric tinting
  • native names
  • marked and planned trails
  • distances and time estimates
  • various points of interest described and most important facts about Borzhava (in Polish)

Download

Borzhava map

Digital map optimized for desktop viewing.

Borzhava - map (JPG, 4297 x 3832 px, 8 MB)

 

Cost of the map with no watermarking depends on how much you value it. If you are interested, please contact me.

Copyright info

The map of Borzhava is based on following resources: my own photos and GPS tracks, Ukrainian orthophotographs, SRTM model, OpenStreetMap and soviet topographic maps from 1976.

 

Zobacz dedykowaną stronę   Karpaty Ukraińskie
Znajdziesz tam wszystkie informacje o Karpatach na Ukrainie w jednym miejscu!

Do you like this blog post? Share it with others.

Tags: , Borzhava, map, mountains, Ukraine

10 years, 1 month ago

psyloo

brawo!

10 years, 1 month ago

Wojtek Pysz

Podziwiam ogrom pracy włożony w utworzenie mapy. Na razie siedzę i wzrokiem wędruję długim grzbietem Borżawy. Wygląda na to, że mapa będzie wspaniałym pomocnikiem w karpackich wędrówkach. I już się nie mogę doczekać, kiedy sprawdzę to w terenie.

10 years, 1 month ago

Leszek

Świetna robota Adaś. Podziwiam!

10 years ago

Marysia

Rewelacja! Jestem pod wielkim wrażeniem. I przebieram nogami czekając na okazję do wyruszenia w tamte strony!

9 years, 11 months ago

mareczek

Nic dodać, nic ująć! Kawał dobrej roboty wymagający na pewno wiele poświęcenia. Mapa czytelna i wyraźna. Dla chcących poznać piękno Borżawy - pomocna i nieoceniona!

9 years, 11 months ago

Ania Bieniek

Dziś przyniosłam z poczty świeżutką, pachnącą mapę i nie mogę się na nią napatrzeć, jest rewelacyjna, Adam, szacuneczek :)

9 years, 11 months ago

woodz

Chciałbym tam pojechać z "taką" mapą!

9 years, 9 months ago

Grzegorz

Mapa zdecydowanie lepsza niż wydawnictwa ukraińskie, była bardzo pomocna

9 years, 7 months ago

Jan

Dziękuję za udostępnienie mapy! Nie zawiodła w terenie, rewelacyjna robota!

9 years, 6 months ago

Grzesiek

Interesuje mnie charakterystyka zaplecza noclegowego w Wołowcu i Pilipcu. Planuję za 2tygodnie zrobić Borżawę, ale ze względu na ograniczoną ilość wolnego czasu i lekką kontuzję kolana, wyprawa musi być możliwie szybka i bez zbędnego bagażu. Dlatego wolę uniknąć noclegów w namiocie. Czy noclegi w tych miejscowościach są całoroczne? Czy wymagają śpiwora i karimaty? Czy konieczna jest rezerwacja? Proszę o wszelkie dostępne informacje. Z góry dziękuję :)

9 years, 6 months ago

Adam

@Grzesiek Nie mam takiego doświadczenia, nigdy nie spałem w tamtym rejonie bez namiotu. Myślę, że spokojnie znajdziesz lokum zarówno w Wołowcu, jak i w Pilipcu bez wcześniejszej rezerwacji. W Wołowcu przy dworcu kolejowym funkcjonuje całoroczna turbaza PŁAJ. Pilipec jest też dość nastawiony na turystów z uwagi na wyciągi. Najlepiej weź na wszelki wypadek śpiwór i karimatę, dostań się do Wołowca, zostaw to w jakimś lokum i zrób kółko Wołowiec - Temnatyk - Płaj - Stara serowarnia - Wołowiec. Następnego dnia możesz udać się do Pilipca jakąś marszrutką, znów zostawić bagaże w jakieś kwartirze i pójść tak: Pilipiec - Wielki Wierch - Stij - Wielki Wierch - Hymba - Pilipiec. Kolejnego można dalej: Pilipiec - Magura-Żyde - Przełęcz Prislip - zejść do drogi i wrócić do swojego lokum.

Jeśli wydaje Ci się, że dasz radę przejść jednego dnia z Wołowca do Pilipca to też jest to opcja, bo, jak wspomniałem, w Pilipcu raczej znajdziesz kwartirę/hotel i nie będziesz musiał chodzić ze śpiworem.

Niestety nie mogę polecić żadnego konkretnego miejsca noclegowego, musisz już poszukać sam.

Życzę owocnego wypadu i dobrej pogody (a na Borżawie o nią trudno!)

9 years, 6 months ago

Grzesiek

Dzięki za pomoc Adam. Jednak zdecyduję się na namiot, z kolanem coraz lepiej, a ze względu na niepewne noclegi wolę go zabrać (kilka kilogramów więcej, ale za to może uda się pstryknąć fajne fotki zachodu i wschodu słońca na grani). Pozdrawiam :)

9 years, 6 months ago

Grzesiek

Przed wyjazdem obiecałem, że napiszę coś po powrocie, więc skrobię. Pogoda udała się super. Przebieg trasy opisałem w dziale Korona Gór Ukrainy, więc tutaj podam kilka szczegółów. Turbaza Płaj jednak nie jest całoroczna, bo była zamknięta, ale poniżej jej jest hotel Wierchowina, który oferuje noclegi w dobrej cenie. Zaciekawiło mnie dlaczego na szlaku na Stij spotkałem tylu turystów i wszystko się wyjaśniło gdy zapytałem napotkaną parę "piknikowców" jak zamierzają zejść na dół przed zmrokiem. Okazało się że w weekendy krzesło z Pilipca jest czynne i za 30 hrw można wyjechać lub zjechać z Hymby (opcja dla wygodnialskich). Ponadto zrobiłem mały rekonesans pod względem noclegów, zaplecza narciarskiego i cen w okolicy, więc jeśli ktoś będzie zainteresowany takimi danymi, to chętnie pomogę :)

7 years, 11 months ago

Gabi

Grzesiek, ja poprosiłabym o info :) [email protected] bede zobowiązana :)

Leave a comment...