II Dni Lawinowo-Skitourowe

II Dni Lawinowo-Skitourowe

II edycja organizowanych głównie przez TOPR i TPN dni lawinowo-skitourowych, pełnych darmowych warsztatów, wykładów i nagród. A wszystko to w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.


Początkowo byłem sceptycznie nastawiony i obawiałem się, że mogę uczestniczyć w klasycznym spędzie. Jednak bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Wystarczyło wejść do Piątki na 9:00, by móc się zapisać na maksymalną możliwą liczbę warsztatów (5). My wybraliśmy zaawansowane szkolenie lawinowe, wycieczkę pieszą z przewodnikiem, turystykę zimową 1, turystykę zimową 2 oraz stanowisko TOPR. Za samo uczestniczenie w II Dniach Lawinowo-skitourowych otrzymywało się szarlotkę, herbatę, mapę Tatr 1:30 000 oraz szansę na wygranie wielu atrakcyjnych nagród, chociażby plecaka z systemem RAS.

Warsztaty trwały od 9:00 do 18:00, z przerwą na obiad 14:00 - 16:00, uczestników było ponad 400, lecz była to liczba w zupełności nieodczuwalna, ponieważ ludzie szybko rozpierzchli się po różnych stanowiskach. Szkolenia prowadzili bardzo sympatyczni i weseli TOPR-owcy.

Miła atmosfera + ciekawe wiadomości - tak w skrócie podsumowałbym II Dni Lawinowo-skiturowe w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne edycje!

Kiedy?

Kwiecień, 2014

Dni w podróży

3

Kraje

Polska

Pasma górskie

Tatry