20 pięknych tras w Karpatach Ukraińskich

Góry

20 najlepszych propozycji tras na wędrówki po Karpatach Ukraińskich!

Zapraszam na przegląd pomysłów na organizację wypadów z dobrym dojazdem środkami publicznymi (pociągi + marszrutki) lub transportem własnym. Jednodniowe, dwudniowe i kilkudniowe. Pętle i nie-pętle. Proste nawigacyjne i trochę bardziej wymagające. Każdy znajdzie coś inspirującego dla siebie!

Jako bazę dojazdową przyjmuję Lwów. Więcej szczegółów o dojeździe w Karpaty sprawdzisz w tym artykule. Propozycje tras opisuję od północnego-zachodu do południowego-wschodu.

1. Na Pikuj!

  ~2 dni │ ~41 km │ dojazd:  

Mapa trasy: Sianki - Przełęcz Użocka - Starostyna - Pikuj - Biłasowica

TRASA: Sianki - Przełęcz Użocka - Starostyna - Pikuj - Biłasowica

DOJAZD: Do Sianek bardzo dobry dojazd koleją z Lwowa, 5 pociągów dziennie. Biłasowica natomiast jest przy głównej drodze Mukaczewo - Stryj, jeżdżą marszrutki, którymi dojedziemy łatwo z/do Lwowa.

W drodze na Pikuj

Prawdziwa klasyka. Niedaleko Polski, łatwy dojazd, prosta nawigacyjnie. Długa, piękna połonina zwieńczona najwyższym szczytem całych Bieszczadów - Pikujem. Świetne widoki. Trasa biegnie granią, byłą granicą II RP, którą także biegł kiedyś Główny Szlak Beskidzki Wschodniokarpacki. Obecnie fragment ZST.

→ czytaj więcej: Bieszczady Wschodnie - praktyczne informacje

2. Przez Pikuj i Równą

  ~4 dni │ ~72 (85) km │ dojazd: 

Mapa trasy: Sianki - Grzbiet Wododziałowy - Pikuj - Paszkiwci - Prełuki - Połonina Równa - Ostra Hora - Tychyj / Husnyj

TRASA: Sianki - Grzbiet Wododziałowy - Pikuj - Paszkiwci - Prełuki - (Połonina Równa) - Ostra Hora. Potem:
A) Ostra Hora - Przeł. Nyzky - Tychyj - Wołosianka
B) Ostra Hora - Roztoka - Husnyj - Użok
Opcje A i B są równoważne odległościowo. Dodatkowe wejście Prełuki - Równa - Prełuki to 13 km.

DOJAZD: Do Sianek bardzo dobry dojazd koleją z Lwowa, 5 pociągów dziennie w obie strony. Do Wołosianki/Użoku również dobry dojazd koleją, przesiadka w Siankach, 3-4 pociągi dziennie.

Pikuj o świcie

Dzięki połączeniu trasy 1. Na Pikuj! z Połoniną Równą, zyskujemy wariant idealny na ~4 dni wędrówki bazującej na dojeździe pociągiem. Możliwość przejechania jedną z najpiękniej położonych linii kolejowych w Karpatach, fragment od Wołosianki do Sianek wije się przez tunele i wiadukty wspinając się na Przełęcz Użocką. Ostra Hora i Równa to malownicze połoniny, leżące równolegle do Grzbietu Wododziałowego. Trasa biegnie w większości szlakami znakowanymi.

→ czytaj więcej: Bieszczady Wschodnie - praktyczne informacje
→ czytaj więcej: Połonina Równa - praktyczne informacje

3. Tryptyk Połoniny Równej

  ~2 dni │ ~42 km │ pętla │ dojazd: lub  

Mapa trasy: Liuta - Przełęcz Nizky - Ostra Hora - Prełuki - Połonina Równa - Turyczka - Liutańska Holica - Liuta

TRASA: Liuta - Przełęcz Nizky - Ostra Hora - Prełuki - Połonina Równa - Turyczka - Liutańska Holica - Liuta

DOJAZD: Ta trasa to pętla, a więc idealna na własny środek transportu. Dojazd komunikacją zbiorową również nienajgorszy. Lwów - Kostryne pociągiem z przesiadką w Siankach (3-5 kursów dziennie). Z Kostryne marszrutką na koniec wsi Liuta (3 kursy dziennie).

Na szczycie Połoniny Równej

Propozycja do zrobienia pętli zaliczającej 3 najwyższe, malownicze szczyty w paśmie Połoniny Równej: Równa, Ostra Hora i Liutańska Holica. Trasa trudniejsza nawigacyjnie, ponieważ w wielu miejscach nie idzie znakowanymi szlakami.

→ czytaj więcej: Połonina Równa - praktyczne informacje

4. Na Paraszkę!

  1 dzień │ ~21 km │ dojazd:  

Mapa trasy: Skole - Paraszka - Korostów/Korczyn

TRASA: Skole - Paraszka - Korostów/Korczyn
Obie opcje podobne odległościowo.

DOJAZD: Do Skola mnóstwo połączeń kolejowych i marszrutkowych z Lwowa. Korostów leży przy głównej drodze Stryj - Mukaczewo, więc łatwo powinniśmy coś złapać ze/do Skola lub nawet Lwowa.
Z Korczyna kilka marszrutek dziennie w kierunku W. Synowydnego.

Widok na Paraszkę od zachodu, Beskidy Skolskie

Niepozorna ale bardzo malownicza grań w Beskidach Skolskich. Wysokość nie rzuca na kolana (1268 m), ale kończący się las na ~1100 m, gwarantuje świetne widoki. Łatwy dojazd i nawigacja.

→ oglądaj zdjęcia z trasy: Skolskie pagórki

5. Granią Borżawy

  2-3 dni │ ~46 km │ dojazd:  

Mapa trasy: Wołowiec - Płaj - Wełyki Wierch - Magura-Żyde - Przełęcz Pryslip - Połonina Kuk - Miżhirja

TRASA: Wołowiec - Płaj - Wełyki Wierch - Magura-Żyde - Przełęcz Pryslip - Połonina Kuk - Miżhirja

DOJAZD: Do Wołowca z Lwowa bardzo dużo połączeń kolejowych w różnej klasie, od elektriczek po wagony luksusowe. Z Miżhirji do Wołowca ok. 10 połączeń marszrutkowych dziennie.

Zachód słońca z trasy Magura-Żyde - Hrab

Długa i malownicza połonina na Zakarpaciu. Borżawa jest dość popularna na tle innych pasm, niemniej zapewni wiele wrażeń. Łatwy dojazd i łatwa nawigacja szlakami znakowanymi.

→ czytaj więcej: Borżawa - praktyczne informacje

6. Borżawa na szybko

  ~1-2 dni │ 29 (33) km │ dojazd: 

Mapa trasy: Wołowiec - Płaj - Wełyki Wierch - Stij - Zenewa - Wowczyj/Osa

TRASA: Wołowiec - Płaj - Wełyki Wierch - Stij - Zenewa. Następnie:
A) Zenewa - Wowczyj
B) Zenewa - Osa (1662 km)
Opcja A to 33 km, opcja B to 29 km.

DOJAZD: Do Wołowca z Lwowa bardzo dużo połączeń kolejowych. Do stacji Wowczyj lub 1662 km również dojazd koleją, 3 połączenia dziennie.

Widok na Gorgany z Borżawy

Szybka trasa przechodząca przez zwornikowy Wełyki Wierch i najwyższy szczyt pasma - Stij. Dobry dojazd, wyznakowane szlaki na całej długości trasy.

→ czytaj więcej: Borżawa - praktyczne informacje

7. Grzbietem Krasnej

  ~1-2 dni │  35 km │ dojazd:  

Mapa trasy: Ust-Czorna - Kłymowa - Syhliańskyj - Kołoczawa

TRASA: Ust-Czorna - Kłymowa - Syhliańskyj - Kołoczawa

DOJAZD: Dojazd do Połoniny Krasnej nie jest łatwy. Do Ust-Czornej dostać się najlepiej pociągiem bezpośrednim Lwów - Tereswa (2 kursy dziennie), gdzie przesiadamy się na marszrutkę do Ust-Czornej (2-3 kursy dziennie).
Z/do Kołoczawy dojedziemy marszrutką (1 oficjalny kurs dziennie np. z Wołowca czy Miżhirji). Z Miżhirji do Wołowca ok. 10 połączeń marszrutkowych dziennie. Z Wołowca do Lwowa bardzo dużo połączeń kolejowych.

Gropa - 1495 m, Połonina Krasna

Kolejna urzekająca połonina na Zakarpaciu. Dojazd czasochłonny, ale warto. Trasa biegnie granią po szlaku, prosta nawigacyjnie. Fragment ZST.

8. Piszkonia

  ~1-2 dni │  30 km │ dojazd:  

Mapa trasy: Kołoczawa - Darwajka - Jasnowec - Horb - Negrowec - Synewir

TRASA: Kołoczawa - Darwajka - Jasnowec - Horb - Negrowec - Synewir

DOJAZD: Z/do Kołoczawy dojedziemy marszrutką (1 oficjalny kurs dziennie np. z Wołowca czy Miżhirji). Z Miżhirji do Wołowca ok. 10 połączeń marszrutkowych dziennie. Z Wołowca do Lwowa bardzo dużo połączeń kolejowych.
Dojazd do/z Synewiru jak do Kołoczawy - to przystanek po drodze. Ewentualnie można przejść pieszo 12 km fragmentem Zakarpackiego Szlaku Turystycznego i znaleźć się w Miżhirji.

Grzbiet Piszkonii z Topasu na Połoninie Krasnej

Gorgański grzbiet położony w południowo-zachodniej części pasma, wznosi się ponad 1100 metrów ponad Kołoczawę. Taka wybitność, i widoki, robią wrażenie. Fragmentem Kołoczawa - Horb biegnie nieznakowana ścieżka.

9. Królowa Popadia

  ~1-2 dni │ ~35 km │  pętla │ dojazd:   lub

Mapa trasy: Osmołoda - Grofa - Popadia - Ryżarnia - Osmołoda

TRASA: Osmołoda - Grofa - Popadia - Ryżarnia - Osmołoda

DOJAZD: Pętla - trasa dobra na dojazd własnym środkiem transportu.
Do/z Osmołody 2 marszrutki dziennie z Kałusza. Z Lwowa do Kałusza pociągiem podmiejskim albo marszrutką.

Burza nad Popadią, Gorgany

Mieczysław Orłowicz o Popadii pisał tak:

W dnie pogodne widok obejmuje prawie całe Gorgany galicyjskie i węgierskie; od zachodu widnokrąg zamyka grzbiet Stohu i Wielkiego Wierchu w Bieszczadach, oraz piramida Pikula za Ławocznem, od wschodu i południa przez Świdowiec, Bliźnicę, Czarnohorę, Marmaroskie Karpaty sięga aż po ubielone śniegiem jeszcze w późnym lecie wierzchołki Alp Rodniańskich u północnej krawędzi Siedmiogrodu. Chociaż promień widzenia jest tak rozległy (...) widok z Popadii ma jedną cechę charakterystyczną; nie widać stąd nigdzie ani kawałka równiny, ani jednej osady ludzkiej; wzrok gubi się w morzu wierzchołków, połonin, głazów, kosodrzewin i czarnych górskich stoków, porosłych odwiecznym borem. Śmiało rzec można, że (nie licząc Tatr, posiadających zupełnie odrębny charakter) widok z Popadii nie ma sobie równego w Karpatach, na całej ich przestrzeni od Preszburga po Orszowę.

Pętla w sam raz podczas bazowania w Osmołodzie.

10. Gorgański kwartet

  ~2 dni │ ~39 km │ dojazd:  

Mapa trasy: Rafajłowa (Bystrzyca) - Poł. Ruszczyna - Sywula - Przeł. Borewka - Ihrowiec - Osmołoda

TRASA: Rafajłowa (Bystrzyca) - Poł. Ruszczyna - Sywula - Przeł. Borewka - Ihrowiec - Osmołoda

DOJAZD: Do/z Bystrzycy dojedziemy marszrutką (~5 kursów dziennie) z Nadwórnej. Do Nadwórnej dojazd prosty - pociągi z Lwowa lub marszrutki.
Do/z Osmołody 2 marszrutki dziennie z Kałusza. Z Lwowa do Kałusza pociągiem podmiejskim albo marszrutką.

Wschód słońca z Ihrowca, Gorgany

Gorgański kwartet czyli 4 najwyższe szczyty Gorganów na 2 najwyższych grzbietach: Sywuli i Ihrowyszcza. Klasyka. Trasa w całości oszlakowana.

11. Gorgany wszerz

  ~7 dni │ ~142 km │ dojazd:  

Mapa trasy: Przełęcz Toruńska - Mołoda - Popadia - Osmołoda - Ihrowiec - Sywula - Bystrzyca (Rafajłowa) - Przełęcz Stoły - Syniak - Chomiak - Tatarów

TRASA: Przełęcz Toruńska - Mołoda - Popadia - Osmołoda - Ihrowiec - Sywula - Bystrzyca (Rafajłowa) - Przełęcz Stoły - Syniak - Chomiak - Tatarów. Czyli gorgańska część Wschodniokarpackiego Szlaku Turystycznego.

DOJAZD: Na Przełęcz Toruńską dostaniemy się marszrutką np. z Dołyny (trasa Dołyna - Chust). Do Dołyny pociągiem lub marszrutką z Lwowa.
Z/do Tatarowa połączenia zarówno kolejowe jak i marszrutkowe.

Widok z góry Mołoda (Молода) - 1723 m

Przejście całych gorganów od wschodu - do zachodu. Fragment Wschodniokarpackiego Szlaku Turystycznego, na całej długości trasa znakowana.

12. Mariaż Połoniny Czarnej i Świdowca

  ~2-3 dni │ ~50 km │ dojazd:  

Mapa trasy: Rafajłowa (Bystrzyca) - Gropa - Wielka Bratkowska - Przeł. Okole - Trojaska - Bliźnica - Kwasy

TRASA: Rafajłowa (Bystrzyca) - Gropa - Wielka Bratkowska - Przeł. Okole - Trojaska - Bliźnica - Kwasy

DOJAZD: Do/z Bystrzycy dojedziemy marszrutką (~5 kursów dziennie) z Nadwórnej. Do Nadwórnej dojazd prosty - pociągi z Lwowa lub marszrutki.
Z/do Kwasów bezpośrednie połączenia kolejowe z/do Lwowa.

Zielona grań Świdowca

Piękne przejście z Gorganów w Świdowiec, przez Przeł. Okole i nieopodal źródeł Czarnej Cisy. Fragmentem Połoniny Czarnej biegnie była granica II RP

13. Granią Świdowca

  ~2 dni │ ~45 km │ dojazd:  

Mapa trasy: Ust-Czorna - Tempa - Bliźnica - Kwasy

TRASA: Ust-Czorna - Tempa - Bliźnica - Kwasy

DOJAZD: Do Ust-Czornej dostać się najlepiej pociągiem bezpośrednim Lwów - Tereswa (2 kursy dziennie), gdzie przesiadamy się na marszrutkę do Ust-Czornej (2-3 kursy dziennie). Z/do Kwasów bezpośrednie połączenia kolejowe z/do Lwowa.

Świdowiec na trasie Kraczuńska - Peremyczka

Przejście wszerz z zachodu na wschód malowniczym pasmem Świdowca. Trasa znakowana na całej długości.

14. Bliźnicki płaj

  2 dni │ ~37 km │ dojazd:  

Mapa trasy: Jasinia - Drahobrat - Peremyczka - Bliźnica - Terentyn - Rachów

TRASA: Jasinia - Drahobrat - Peremyczka - Bliźnica - Terentyn - Rachów

DOJAZD: Do Jasini i Rachowa dostaniemy się bez problemu pociągiem (bezpośrednie połączenia z Lwowa). Obia miasta leżą też przy głównej drodze, więc łatwo znajdziemy transport marszrutkowy. Przy dojeździe własnym środkiem transportu można zostawić go w jednym z miast, podjechać do drugiego i mamy wygodny powrót górami do zaparkowanego samochodu.

Wschód słońca spod Bliźnicy, Świdowiec

Trasa biegnie jednym ze świdowieckich płajów, których wiele odchodzi od grani głównej. Szlak wyznakowany na całej długości, bardzo dobry dojazd.

15. Granią Pokuckich

  ~2 dni │ 37 km │ dojazd:  

Mapa trasy: Wołowa - Rotyło - Hordi-Dobrokiwska - Jahidna - Mikuliczyn

TRASA: Wołowa - Rotyło - Hordi-Dobrokiwska - Jahidna - Mikuliczyn

DOJAZD: 6 bezpośrednich pociągów dziennie Lwów - Worochta. W Worochcie przesiadka na marszrutkę do Werchowyny (ponad 10 kursów dziennie) i wysiadamy w Wołowej.
Z/do Mikuliczyna jeszcze więcej połączeń zarówno kolejowych jak i marszrutkowych.

Góry Pokuckie

Góry Pokuckie są rzadziej wybierane na cel wędrówki, lecz mają wiele do zaoferowania! Proponowana trasa biegnie ich granią, z wejściem na najwyższy szczyt - Rotyło. Bardzo dobry dojazd.

→ czytaj więcej: Przez Góry Pokuckie - relacja

16. Czarnohorska klasyka

  ~3 dni │ ~61 km │ dojazd:  

Mapa trasy: Łuhy - Waskuł - Pop Iwan Czarnohorski - Howerla - Petros - Kwasy

TRASA: Łuhy - Waskuł - Pop Iwan Czarnohorski - Howerla - Petros - Kwasy

DOJAZD: Dojazd do Łuhów jest całkiem przyjemny. Nocny pociąg Lwów - Sołotwyno. Z Sołotwyna do Rachowa b. dużo marszrutek. Z Rachowa do Łuhów ok. 6 kursów dziennie.
Z Kwasów pociągi bezpośrednie do Lwowa.

Widok spod Brebenieskuła, Czarnohora

Przejście całą granią Czarnohory. Klasyka sama w sobie. Dobry dojazd.

17. Czarnohorska pętla

  2-3 dni │ ~56 km │  pętla │ dojazd: 

Mapa trasy: Łuhy - Waskuł - Pop Iwan Czarnohorski - Howerla - informacja turystyczna pod Howerlą - wieś Howerla - Łuhy

TRASA: Łuhy - Waskuł - Pop Iwan Czarnohorski - Howerla - informacja turystyczna pod Howerlą - wieś Howerla - Łuhy

DOJAZD: Ta trasa to pętla, a więc idealna na własny środek transportu.

Howerla, Czarnohora - widok z Breskuła

Trasa granią Czarnohory, którem celem jest zatoczenie pętli, jednocześnie przechodząc przez ważniejsze miejsca w paśmie.

18. Granią Gór Rachowskich

  3 dni │ ~67 km │ dojazd:  

Mapa trasy: Diłowe - Poł. Latundur - Pop Iwan Marmaroski - Nieneska - Stih - Wychid - Łuhy

TRASA: Diłowe - Poł. Latundur - Pop Iwan Marmaroski - Nieneska - Stih - Wychid - Łuhy

DOJAZD: Do Diłowego dostaniemy się wygodnie pociągiem nocnym Lwów - Sołotwyno. Rano przesiadamy się na jedną z wielu marszrutek na trasie Sołotwyno - Diłowe. I gotowe!
Z Łuhów do Rachowa ok. 6 kursów marszrutkowych dziennie. Z Rachowa albo pociągiem bezpośrednim do Lwowa, albo ponownie - marszrutką do Sołotwyna i pociągiem Sołotwyno - Lwów.

W drodze na Popa Iwana Marmaroskiego

Granią Gór Rachowskich, czyli ukraińskiej części Marmaroszy. Dojazd czasochłonny lecz bardzo prosty. Trasa nawigacyjnie prosta, po szlaku i głównie wzdłuż granicy ukraińsko-rumuńskiej. Organizację wyprawy komplikuje wymaganie posiadania permitu, jest on jednak prosty do załatwienia.

Świetnie się łączy z trasą 16. Czarnohorska klasyka. Wraz z nią stanowi jedną z piękniejszych tras w Karpatach na Ukrainie.

→ czytaj więcej: Góry Rachowskie (Marmarosze) - praktyczne informacje

19. PIM

  2 dni │ ~45 (48) km │  pętla │ dojazd:   lub

Mapa trasy: Bohdan - Kwasnyj - Poł. Latundur - Pop Iwan Marmaroski - Holovaciu - Vf. Mic - Bohdan

TRASA: Bohdan - Kwasnyj - Poł. Latundur - Pop Iwan Marmaroski - Holovaciu - Vf. Mic - Bohdan
Z dodatkowym zdobyciem Meżypotoków - 48 km.

DOJAZD: Trasa to pętla więc w sam raz na własny transport. Lub: nocny pociąg Lwów - Sołotwyno. Z Sołotwyna do Rachowa b. dużo marszrutek. Alternatywnie bezpośredni pociąg Lwów - Rachów. Z/do Rachowa z/do Bohdana ok. 6 kursów dziennie.

Dojście do granicy przy Popie Iwanie Marmaroskim

Pętla dla chcących zdobyć Popa Iwana Marmaroskiego i wrócić w to samo miejsce, tj. do doliny Białej Cisy. Wymagane posiadanie permitu. Nawigacja całkiem prosta, choć fragment do Poł. Latundur nie jest oszlakowany. 

→ czytaj więcej: Góry Rachowskie (Marmarosze) - praktyczne informacje
→ czytaj więcej: Permity na Marmarosze i Czywczyny

20. Pętla po Czywczynach i Hryniawach

  ~4 dni │ ~86 km │  pętla │ dojazd:   lub

Mapa trasy: Szybene - Kernycznyj - Wielka Budyjowska - Palenica - Hnitessa - Palenica - Prełuczna - Przełęcz Szyja - Pnewie - Baba Ludowa - Szybene

TRASA: Szybene - Kernycznyj - Wielka Budyjowska - Palenica - Hnitessa - Palenica - Prełuczna - Przełęcz Szyja - Pnewie - Baba Ludowa - Szybene

DOJAZD: Pętla - trasa dobra na dojazd własnym środkiem transportu.
Do Szybenego dojedziemy marszrutką z Werchowyny (2-3 kursy dziennie). Do Werchowyny marszrutką z Worochty (~10 kursów dziennie). 6 bezpośrednich pociągów dziennie Lwów - Worochta.

Poranek w Hryniawach

Świetna pętla w bardziej niedostępnych i rzadziej odwiedzanych regionach Ukraińskich Karpat. Wymagane posiadanie pozwolenia na poruszanie się w strefie przygranicznej. Nawigacja prosta - w Czywczynach wzdłuż obecnej ukraińsko-rumuńskiej granicy. W Hryniawach - granią, którą biegnie szlak.  

→ czytaj więcej: Czywczyny - praktyczne informacje
→ czytaj więcej: Permity na Marmarosze i Czywczyny
→ czytaj więcej: Sistiemą przez Czywczyny - relacja

 

Zobacz dedykowaną stronę   Karpaty Ukraińskie
Znajdziesz tam wszystkie informacje o Karpatach na Ukrainie w jednym miejscu!

Zainteresował Cię ten wpis? Może warto podzielić się nim z innymi?

Tagi: Karpaty, Karpaty Ukraińskie, Ukraina

Propozycje długich tras w Karpatach Ukraińskich
Propozycje długich tras w Karpatach Ukraińskich
Góry

15 marca 2019  |  Czytaj po polsku

Zakarpacki Szlak Turystyczny, Trasa dawną granicą II RP, Wschodniokarpacki Szlak Turystyczny, Główny Szlak Beskidzki Wschodniokarpacki i inne - zapraszam na przegląd propozycji długich tras i długodystansowych szlaków w Karpatach Ukraińskich!

TOP 25 Ukraińskich Karpat
TOP 25 Ukraińskich Karpat
Góry Miejsca

21 czerwca 2016  |  Czytaj po polsku

Ser od pasterza czy kąpiel w Jeziorze Niesamowitym? Hnitessa czy Stóg? Hryniawy czy Krasna?

Subiektywna lista najciekawszych miejsc i rzeczy do zrobienia w Ukraińskich Karpatach.

Jakie mapy w Karpaty Ukraińskie?
Jakie mapy w Karpaty Ukraińskie?
Góry

17 stycznia 2019  |  Czytaj po polsku

Czy ktoś wyobraża sobie górską wyprawę bez mapy? Planowanie bez mapy? Ja nie.

Zobacz jakie mapy warto ze sobą mieć jadąc w Karpaty Ukraińskie. Co użyć do jeżdżenia palcem po mapie?

Dojazd w Karpaty Ukraińskie
Dojazd w Karpaty Ukraińskie
Góry

31 stycznia 2019  |  Czytaj po polsku

Czym i jak dojechać w Karpaty Ukraińskie? Wybrać własny transport czy komunikację zbiorową? Samochód, pociąg czy marszrutka? Którędy jechać? Zapraszam do lektury.

Kiedy jechać w Karpaty Ukraińskie?
Kiedy jechać w Karpaty Ukraińskie?
Góry

17 stycznia 2019  |  Czytaj po polsku

Jaka pora roku jest najlepsza na wyprawę w Karpaty Ukraińskie? I czemu każda?

Jak sprawdzać rozkłady autobusów i marszrutek jadąc w Karpaty Ukraińskie?
Jak sprawdzać rozkłady autobusów i marszrutek jadąc w Karpaty Ukraińskie?
Góry

31 stycznia 2019  |  Czytaj po polsku

Jadąc w Karpaty Ukraińskie, prędzej czy później wylądujemy w marszrutce. Jak więc już na etapie planowania wyprawy, dowiedzieć się, jak i gdzie uda nam się nią dojechać? Czy marszrutki kursują wg jakichś rozkładów jazdy? Jeśli tak, to jak sprawdzać takie rozkłady?

Jak sprawdzać rozkłady pociągów jadąc w Karpaty Ukraińskie?
Jak sprawdzać rozkłady pociągów jadąc w Karpaty Ukraińskie?
Góry

31 stycznia 2019  |  Czytaj po polsku

Jadąc pociągiem w Karpaty Ukraińskie mamy do wyboru 3 linie kolejowe przecinające góry! Stacje kolejowe są więc świetnymi punktami wypadowymi. Postanowione - pojedziemy pociągiem! Teraz musimy sprawdzić rozkład jazdy... Jak to zrobić?

5 lat temu

Marysia

Adam, chapeau bas! Rewelacyjna robota! Obiecuję do Twoich propozycji tras wracać i realizować :)

5 lat temu

Piotr

Super! Jak byś jeszcze dorzucił ślady gpx to by było bardzo super :-)

5 lat temu

Pawel (Tczew)

Adam jesteś Mega Kotem! 😀
Wielkie dzięki! Wiele tych miejsc już schodzilem, wiele jeszcze przede mną!
Pozdrawiam

Skomentuj...